Relacja z mini turnieju rocznika 2007

Niedzielny mini turniej rocznika 2007 w drużynach 9 osobowych, stał pod znakiem zapytania po piątkowej śnieżycy ale na wysokości zadania stanęli Seniorzy Orłów Zielonka grający w B Klasie i w sobotnie popołudnie odśnieżyli boisko za co chcieli byśmy podziękować całej Drużynie i trenerowi Łukaszowi Mróz.

W turnieju wzięły udział takie marki jak KS Ursynów 07, Białe Orły 07, AP Wilki Warszawa 06/07 i Orły Zielonka 07.
Pierwszy mecz rozpoczął się bardzo wcześnie rano bo już o 8:45 pomiędzy drużynami AP Wilki a Białymi Orłami. Zawodnikom nie przeszkadzała ani temperatura -3 stopnie ale z pięknym słońcem oraz wczesna pora gry.
Najbardziej doświadczona z całej czwórki jeśli chodzi o grę w 9 osobowych składach AP Wilki od samego początku narzuciła swój styl gry co w 15 minucie dało bramkę na 1-0. Po stracie bramki trener Patryk z Białych Orłów dał kilka wskazówek swojej drużynie, co dało nam strzelenie bramki na 1-1 końcówka meczu bardzo wyrównana, wynik nie uległ już zmianie i mamy podział punktów.

W drugim meczu zmierzyły się Orły Zielonka i KS Ursynów tu mecz od samego początku pod dyktando Orłów Zielonka na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać bo już w 5 minucie mamy 1-0 dla Orłów. KS Ursynów starał się ruszyć do ataku ale defensywa Orłów na wiele im nie pozwoliła i po szybkim przechwycie w bocznej strefie boiska przez Łukasza Dolińskiego i podaniu prostopadłym do Franka Szczyrka mamy 2-0, na trzecią bramkę nie trzeba było długo czekać Tomek Adach podwyższa wynik i mamy już 3-0 w końcówce meczu chwilowa dekoncentracja Orłów, i wpada bramka dla KS Ursynów na 3-1 do końca wynik nie uległ zmianie i trzy punkty zdobywają Orły Zielonka
.
Kolejne spotkanie tego dnia to mecz pomiędzy Białymi Orłami a Orłami Zielonka i tu znów mecz pod dyktando Orów z Zielonki. Bardzo dobra gra w środku pola Kacpra Tomczuka, Huberta Sasina, Krzysztofa Strąka którzy przerywali akcje Białych Orłow w środku pola i przegrywali piłki na zawodników wahadłowych Adama Koca I Łukasza Dolińskiego, co pozwalało nam na rozbijanie gardy przeciwnika to z lewej to z prawej strony. Przyniosło to efekt w 11 minucie i strzale na 1-0. Po stracie bramki przeciwnik zaczął grać bardziej otwartą piłkę co pozwoliło nam stworzyć kilka dogodnych sytuacji i już w 19 minucie było 2-0. Mimo prób Białych Orłów na zmianę wyniku nie było szans, defensywa Orłów Zielonka w tym spotkaniu była jak Chiński mur nie do przejścia.
Cała drużyna w pierwszym jak i drugim spotkaniu tego dnia zagrała bardzo fajne zawody. Kawał dobrej roboty wykonali Adam Roszkiewicz i Bartosza Zgutka zawodnicy tworzący trzon defensywy. Nie można zapomnieć o zmiennikach takich jak Tomek Adach, Oskar Ukleja, Bartek Jurczak, Marcel Jankowski, Kacper Kotomski czy Arek Świetochowski. Każdy z nich wchodząc na boisko grał na maximum swoich możliwości w tym dniu i zaprezentowali się z dobrej strony. W tych meczach było widać że nasza ciężka praca na treningach idzie w dobrym kierunku, zawodnicy wykonali wszystkie zadania taktyczne drużynowe jak i indywidualne co pozwoliło nam osiągnąć dobre wyniki w tych dwóch spotkaniach relacjonuje trener Michał Szczygieł.

Czwarty mecz tego dnia to starcie AP Wilki i KS Ursynów o tym meczu możemy napisać tylko tyle MECZ WALKI dużo ataków z jednej jak i z drugiej strony lecz żadna drużyna nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę wynik końcowy 0-0

To już przedostatni mecz w mini turnieju a zagrają Orły Zielonka i AP Wilki Warszawa. Ten mecz był jak Finał Ligi Mistrzów wiele akcji z jednej jak i z drugiej strony. Pierwsza bramka pada po błędzie w środku pola i mamy 1-0 dla Wilków. Jednak to nie koniec kłopotów drużyny z Zielonki, i w 20 minucie mamy już 2-0. Gdyby nie fantastyczne interwencje bramkarza Orłów Zielonka Igora Chodkowskiego wynik mógł by być wyższy. Kilka zmian w składzie i wskazówek od trenera i zaczęła się pogoń w 26 minucie bramkę na 2-1 strzelają Orły, a w 28 minucie doprowadzają do wyrównania spotkanie kończy się wynikiem 2-2.
Ostatnie spotkanie miniturnieju to starcie Białych Orłów z KS Ursynów. Mecz pod dyktando drużyny z Białołęki szybka akcja prawą stroną boiska i mamy 1-0 dla Białych Orłów. Ta bramka podcięła skrzydła zawodnikom KS Ursynów i zaraz mieliśmy podwyższenie wyniku na 2-0 do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Białe Orły mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

Cały turniej miał formę szkoleniową, za pół roku zaczynamy grę w drużynach 9 osobowych w lidze MZPN. Dla zawodników było to nowe doświadczenie, większy plac gry inne ustawienie na boisku niż dotychczas.
Chcieli byśmy podziękować trenerom, drużynom, rodzicom za przybycie na nasz mini turniej.