Wykład na temat Piłki Nożnej dla niepełnosprawnych (AMP Futbol)

Zapraszamy wszystkich zawodników UKS Orły Zielonka 7.02.2018(środa) o godzinie 17:00 na wykład Trenera Marka Dragosza.

Tematem będzie Piłka Nożna dla niepełnosprawnych.

Wykład odbędzie się w Zielonce w Sp 4 przy ul. Łukasińskiego 1/3 w Sali Widowiskowej.

Marek Dragosz to trener reprezentacji Polski AMP Futbol(osoby po amputacjach). Trener piłki nożnej UEFA A. Specjalista treningu bramkarskiego. Posiadacz certyfikatów federacji piłki nożnej Holandii, Anglii i Irlandii. Ukończył program KNVB World Coaches.

Uczestnik UEFA Study Group Scheme w Gandawie.  Prelegent wielu szkoleń i kursów w Polsce i zagranicą. Swoją wiedzą dzielił się między innymi w Irlandii, Słowacji, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Singapurze, Kenii, Nigerii, Kamerunie, Burkina Faso, Ugandzie, Rwandzie, Mali, Gambii, Sierra Leone, RPA, Botswanie, Gwinei oraz na Dominikanie.

Współpracował m.in. z takimi bramkarzami jak: Sammy N’Djock, Chigozie Agbim, Stephen Adams, Adam Kwarasey, Fatau Dauda.

Odbył staże szkoleniowe m.in. w takich klubach jak AIK Sztokholm, FC Porto, FC Swindon, FC Honka, Panathinaikos Ateny, Chievo Verona, Red Bull Salzburg, TSG 1899 Hoffenheim i Benfica Lizbona.

Marek Dragosz jest koordynatorem sieci szkół bramkarskich „Goalkeepers Academy” w Polsce. Odpowiada za Football Academy Sports Education Programme. Trener reprezentacji Polski AMP Futbol (osób po amputacjach) z którą zdobył 4 miejsce w mistrzostwach świata w meksykańskim Culiacan w 2014 roku. Założyciel „Goalkeepers Foundation” pomagającej młodym zawodnikom i trenerom na całym świecie. Organizator imprez charytatywnych i akcji wolontaryjnych.

Z Reprezentacją Polski AMP zajął trzecią lokatę w I mistrzostwach Europy piłkarzy nożnych z jednostronną amputacją lub inną wadą kończyn, które odbyły się w Turcji w 2017r.